Produkt dnia
Inhalator NIMO SKY DLA DZIECI I DOROSŁYCH
Inhalator NIMO SKY DLA DZIECI I DOROSŁYCH
130,00 zł 120,37 zł
szt.
Nebulizator do inhalatora SOHO NebJet
Nebulizator do inhalatora SOHO NebJet
28,00 zł 25,93 zł
szt.
SOHO Nebulizator do inhalatora FasterJet
SOHO Nebulizator do inhalatora FasterJet
29,00 zł 26,85 zł
szt.
Glukometr Evercare Genius
Glukometr Evercare Genius
75,00 zł 75,00 zł
szt.
Zestaw do inhalacji dla dorosłych Soho
Zestaw do inhalacji dla dorosłych Soho
38,00 zł 35,19 zł
szt.
Tlen medyczny inhalacyjny 14l
Tlen medyczny inhalacyjny 14l
40,00 zł 37,04 zł
Aparat-tlenowy-do-oddychania
Aparat-tlenowy-do-oddychania
1 999,00 zł 1 850,93 zł
szt.
Przenośny-Koncentrator-tlenu-5,4kg
Przenośny-Koncentrator-tlenu-5,4kg
2 299,00 zł 2 128,70 zł
szt.
B17-Amigdalina-w-kapsułkach-180szt
B17-Amigdalina-w-kapsułkach-180szt
140,00 zł 129,63 zł
szt.
Ciśnieniomierz Nissei DM-3000
Ciśnieniomierz Nissei DM-3000
1 100,00 zł 1 018,52 zł
szt.
Alkomat elektroniczny SV 1615
Alkomat elektroniczny SV 1615
99,00 zł 80,49 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Koncentrator Tlenu Tokyo MIDI

Tokyo Midi 1.jpg
  • nowość
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 200,00 zł 2200.00
Cena netto: 2 037,04 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.89039
Producent: Tokyo
Kod produktu: 286

Opis

STACJONARNY KONCENTRATOR TLENU TOKYO MIDI

DOMOWA WYTWORNICA TLENU

 

Najczęściej stosowanym źródłem tlenu używanym w warunkach domowych jest stacjonarny koncentrator tlenu. Jest to też najtańszy sposób zapewnienia tlenu osobom go potrzebującym.

Koncentrator  to urządzenie, które poprzez odpowiedni sposób oddzielania azotu i innych gazów od tlenu zawartego w powietrzu atmosferycznym (sito molekularne) produkuje mieszaninę powietrza wzbogaconą tlenem.

Koncentrator tlenu jest w stanie dostarczyć tlen o czystości ok. 96 %, co w zupełności wystarcza do stosowania w przewlekłej niewydolności oddychania. Koncentrator tlenu jest urządzeniem zasilanym energią elektryczną o napięciu 230 V, jest w stanie zapewnić przepływ mieszaniny oddechowej do 5 l/min

Nie powoduje nadmiernego hałasu – zwykle pracuje ciszej niż lodówka.

Jego obsługa nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej – praktycznie sprowadza się do dbania o regularne czyszczenie filtra wlotu powietrza (niewielka gąbka). Pozostałe czynności – takie jak wymiana filtrów wewnętrznych, czyszczenie wnętrza – wykonywane są przez wyspecjalizowany serwis.

Oferowane przez nas aparaty do tlenoterapii domowej- KONCENTRATORY TLENU mają szerokie zastosowanie, m.in.:

 

  • dla chorych z trudnościami z oddychaniem (w astmie, POCHP),
  • dla osób z niewydolnością krążenia,
  • dla osób z bezdechem sennym,
  • w kosmetyce dla poprawy cery,
  • dla sportowców

 

Koncentratory tlenu podłączone do prądu 230V wytwarzają skoncentrowany tlen z otoczenia. Aparaty przewidziane są do pracy ciągłej i pracują bezawaryjnie (przy wymianie filtrów). Zapewniamy wszystkie materiały eksploatacyjne (m.in. filtry wstępne, filtry bakteriobójcze) oraz części zamienne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Koncentratory tlenu są dużo bezpieczniejsze niż stosowane dawniej butle z tlenem, ponieważ w razie awarii nie zwiększają łącznej ilości tlenu w pomieszczeniu, przez co nie podnoszą palności przedmiotów łatwopalnych. Nie ma również ryzyka eksplozji, które istnieje w przypadku zastosowania starszej alternatywy. Są proste w obsłudze i nie wymagają specjalistycznej wiedzy do prawidłowego użytkowania, więc często są używane przez pacjentów z zaburzeniami oddychania w czasie snu i innymi chorobami układu oddechowego w ich własnych domach.

Koncentrator tlenu Tokyo MIDI tylko 7,5KG

 

Przy przepływie osiąga odpowiednio:

-90% +/- 3%  (1 litr /min)

-75% +/- 3%  (2 litry /min)

-60% +/- 3%  (3 litry /min)

-45% +/- 3%  (4 litry/min)

-40% +/- 3%  (5 litrów /min)

 

 

 

1. Zasady pracy

 

Seria koncentratora tlenu składa się z systemu filtracyjnego, kompresora, kolumn absorbujących, systemu kontroli elektrycznej, systemu pochłaniającego wilgoć i umiarkowanego przepływu tlenu. Przyjmuje się aktualne światowe zaawansowaną transformację absorpcji (PSA) jako podstawę. Oddziela tlen i azot pod taką samą temperaturą i ciśnieniem, następnie uzyskuje tlen medyczny, który zgodny jest z medycznymi standardami. Czysty sposób produkcji tlenu bez żadnych dodatków, nie na sprzedaż, czysty od zanieczyszczeń, świeży i naturalny.

Seria koncentratora tlenu zaprojektowana do nabywania wysokiej jakości czystego tlenu do użytku medycznego.

 

Model Tokyo Midi

 

 

 

Seria koncentratora tlenu Tokyo posiada ,funkcję alarmu napięcia, wskaźnik alarmu napięcia, całkowitej ilości przepracowanych godzin, bieżących godziny pracy, wyłączniki alarmu. Należy do IIB jeśli chodzi o typ bezpieczeństwa.

 

Ciśnienie u wylotu: 0.03~`0.07 MPa; Zakres ciśnienia zaworu bezpieczeństwa: 250kPa~280kPa.

 

Specyfikacja przeładowania ochraniacza: 88-03-P1-B14-P, 250V AC,3A.

 

Warunki pracy koncentratora tlenu 

 

Warunki pracy:

 

Moc: AC 230V plus minus 22V, 50 plus minus 1Hz lub 110V plus minus 11V, 60 plus minus 1Hz;

 

Temperatura środowiska: 5~40 stopni;

 

Wilgotność względna: większa lub równa 75%;

 

Ciśnienie powietrza: 86~106kPa.

 

 

 

Instrukcja pracy koncentratora tlenu 

 

Postaw koncentrator tlenu w wygodnym i bezpiecznym miejscu, gdzie jest przepływ powietrza i upewnij się czy jego tylna część jest przynajmniej 15 cm od ściany, okna lub innych rzeczy, które mogą zasłaniać przepływ powietrza.
1. Wyłącznik zasilania wskazuje „off”.

 

2. Włóż wtyczkę kabla koncentratora tlenu szybko do gniazda zasilającego o mocy 230 V (50Hz) i podłącz zasilanie.

 

3. Wyciągnij nawilżacz i połóż na oprawie nawilżacza dokładnie tak, jak na obrazku 1.

 

4. Odkręć nawilżacz, umieść destylowaną lub zimną wodę przegotowaną w nawilżaczu, do jego wyznaczonego poziomu, pomiędzy Max a Min. Należy nie przelać ani nie nalewać zbyt mało wody, tak jak na obrazku 2. 

 

5. Połóż nawilżacz na koncentratorze tlenu i przymocuj go przy pomocy gumki recepturki. Połącz wylot koncentratora tlenu i wlot nawilżacza z miękką rurką.

 

6. Połącz kaniulę nosową z wyjściem nawilżacza lub z wyjściem z koncentratora bezpośrednio.

 

wskaźnik zasilania zmienia kolor na zielony. Koncentrator tlenu jest w stanie pracy. Dotknij symbol "  O " pokazany na panelu koncentratora tlenu, sprzęt będzie w trybie gotowości, lub w trybie czuwania w trybie pracy. Monitor LED będzie pokazywał jednokrotny czas pracy ( cztery cyfry dla 7. Naciśnij wyłącznik zasilania na pozycję "on". Wtyczka jest włączona do kontaktu kiedy godzin i dwie cyfry dla minut) i całkowity czas pracy ( pięć cyfr dla godzin i dwie cyfry dla minut), tryb stopera , (symbol „ +/- „ po zamknięciu chronometraża(stopera) wyświetla, że automatyczne zamykanie nie zostało rozpoczęte; cyfry po zamknięciu stopera pokazują czas pozostały do wyłączenia aparatu ).

 

Dotknij symboli „+ „ i „- „ na panelu i czas zamknięcia stopera powinien zwiększyć się lub zmniejszyć. Wskaźnik kodu  powinien wskazywać w przypadku wystąpienia nieprawidłowych sytuacji dla koncentratora tlenu. Należy oddać sprzęt do profesjonalnych mechaników z referencjami , które mogą być nabyte przez certyfikowanych mechaników producenta.

 

8. Wyreguluj kaniulę do odpowiedniej pozycji dla łatwego wdechu czystego powietrza i uzyskania maksymalnego komfortu. Gęstość tlenu może osiągnąć 90% w ciągu 12 minut.

 

9. Proszę wyłączyć koncentrator tlenu po użyciu. Wyciągnij wtyczkę zasilającą i dbaj o kaniulę dla następnego użytku.

Instrukcja chronometraża i pilota dla koncentratora tlenu z serii KS-N

1.Działanie chronometraża : stopera

Koncentrator tlenu KS-N może być wyłączony razem z urządzeniem do pomiaru czasu.                         Najdłuższy okres wynosi 10 godzin. Przerwa w odmierzaniu czasu może wynosić 10  minut (w ciągu 1 godziny czasu) lub 30 minut (więcej niż 1 godzina czasu). Naciśnięcie przycisku za każdym razem daje sygnał brzęczenia jako wskaźnik. Kiedy ustawione jest odcinanie godzin, system wejdzie w odliczanie czasu i wyświetlacz LCD koncentratora tlenu będzie pokazywał pozostały czas. Kiedy pozostały czas wynosi 0, koncentrator tlenu wyłączy się automatycznie i wejdzie w stan uśpienia.

2.Pilot:

Kiedy koncentrator tlenu wejdzie w stan uśpienia, można go ponownie uruchomić przez użycie bezprzewodowego pilota. Kiedy jest w stanie pracy, pilot może  działać tak jak chronometraż i wyłączanie. Pilot ma zasięg na odległość 50m. Naciśnięcie przycisku za każdym razem będzie poprzedzone odgłosem brzęczenia.

Utrzymanie i serwis koncentratora tlenu 

1.Czyszczenie

            Pomocne jest przy normalnym użytkowaniu utrzymywanie koncentratora tlenu w czystości na długo. Używaj ciepłych i nie pieniących się detergentów i nie mechacących się miękkich materiałów do wycierania koncentratora tlenu. Należy wyłączyć zasilanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

2. Czyszczenie nawilżacza: opróżnić nawilżacz za każdym razem po użyciu sprzętu.

  -zalecane co tydzień

Myć nawilżacz każdego dnia:

  1. Wyciągnij połączenia miękkiej rurki i wyjmij nawilżacz.

  2. Odkręć pokrywę. Umyj go wodą. Możesz użyć czystej szczotki lub ręcznika, żeby wyczyścić, jeśli pojawi się tam jakieś zabrudzenie. Możesz użyć ciepłego neutralnego detergentu lub roztworu octu ( w proporcjach octu i wody 1:10) by umyć nawilżacz. Następnie umieść w nim wodę na wyznaczonym poziomie.

3.Czystość filtra:

Narażony na kurz filtr gąbkowy, koncentratora tlenu powinien być czyszczony przynajmniej raz na miesiąc. Wciśnij w dół okno filtra, otwórz je, wyjmij okno filtra, z którego wyciągnij gąbkę. Następnie wyczyść gąbkę i wysusz, jak na obrazku 4.

 

Upewnij się, czy gąbka filtracyjna została wysuszona. Następnie przymocuj do użytku. Będzie to miało wpływ na wiek użytkowania.

 

Serwis następujący po sprzedaży koncentratora tlenu 

 

W normalnych warunkach zwykłego użytkowania i przechowywania, firma jest odpowiedzialna za darmowe naprawy i wymiany jeśli koncentrator nie był używany w ciągu tygodnia od sprzedaży (w ciągu 24 miesięcy od komercyjnego składowania). Użytkownik może zawieźć koncentrator tlenu do firmy lub agencji departamentu usług, lub dystrybutora na bezpłatną naprawę z fakturą i kartą gwarancyjną jeśli sprzęt  był używany do 24 miesięcy po sprzedaży.

 

Po tym okresie naprawa odbywa się odpłatnie.

 

Następujące warunki nie są ujmowane w gwarancji: 1. zniszczenie lub deformacja spowodowana uderzeniem; 2. zniszczenie spowodowane przez wodę i deszcz; 3. nieprawidłowy stan pracy spowodowany własnym demontażem użytkownika.

 

Uwagi:

 

1.Należy zadbać o fakturę zakupu i kartę konserwacji dla późniejszych usług.

 

2.Czynniki niekontrolowane lub nienaturalne uszkodzenia nie są objęte w zakres konserwacji.

 

 

Jeżeli masz pytania napisz do nas lub zadzwoń.

mail;  marcin.med@onet.pl

Tel. 94 722 00 22

Tel.kom. 503 35 40 17

 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl